Oprava pístu u kancelářské židle nebo křesla

Oprava židle SEGO – výměna pístu

Ať už používáním či výrobní vadou může dojít k tomu, že píst u kancelářské židle neudrží nastavenou výšku a začne klesat. Tato závada je neopravitelná a jediným řešením je výměna pístu. S jeho správným výběrem Vám rádi pomůžeme.

Zde Vám poskytneme v několika krocích jednoduchý návod, jak si tento náhradní díl můžete vyměnit jednoduše a sami v pohodlí domova.

Jaké nářadí budete potřebovat?

  • Olej
  • Hasák nebo velké sikovky
  • Kladivo

 

  1. Krok: Židli otočíme a položíme na stůl. Do místa, kde se píst spojuje s mechanikou, nakapeme pár kapek oleje a necháme nejlépe 2 hodiny působit. Dojde k tomu, že olej postupně pronikne do hrdla mechaniky a uvolní nečistoty, které by mohly vytažení pístu ztížit.

 

  1. Krok: Židli položíme na podlahu na bok. Čelistmi hasáku sevřeme píst co neblíže hrdlu mechaniky a otočíme proti směru hodinových ručiček a tlakem mírně od hrdla mechaniky. Tento pohyb opakujeme, dokud píst nevysuneme.

 

  1. Krok: Uchopíme kříž vzhůru nohama a kladivem vadný píst vyklepneme ven. Lepší je vždy udeřit do hrany pístu. Pokud se trefíte do středové spony, můžete rozložit píst. Často v něm bývají zbytky maziva a mohl by Vám ušpinit podlahu nebo Vás samotné.

 

  1. Krok: Jakmile je píst venku z kříže, vložte nový píst a nasaďte na něj hrdlo mechaniky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení